مدیر فروش از چه راه هایی می تواند به تیم خود کمک کند؟! استرس و اضطراب های فروش

مدیر فروش از چه راه هایی می تواند به تیم خود کمک کند؟! استرس و اضطراب های فروش

مدیر فروش

مدیر فروش تیمی را مدیریت می کند که به طور مداوم با فشار استرس و اضطراب زیادی کار می کنند. هر زمانی که برای تیم فروش کسب و کار یک هدف بلند پروازانه یا یک محیط رقابتی ایجاد می کنید، باعث استرس می شوید که مفید و مضر است. هنگامی که این استرس مهار شده باشد، به اعضای تیم فروش کمک می کند تا به بالاترین توان خود دست یابند و نتایج بهتری بدست آورند. اما زمانی که غیر قابل کنترل و مکرر باشد، باعث ایجاد مشکلات و احساس ناراحتی برای کارمندان می شود.

مدیر

به عنوان یک مدیر فروش، باید به تیم خود در مقابله با استرس کمک کنید. اما 5 راه حلی که می توان در راه انجام داد :

تعیین اهداف هوشمندانه

اهداف فروش غیر واقعی تنظیم نکنید! زیرا قصد شما رشد قابل توجه در بخش درآمد است. اهداف از دست رفته تنها باعث افزایش ترس از شکست و انگیزه می شود. بنابراین، قبل از تعیین اهداف فروش تحلیل تاریخ فروش، قلمرو عملکرد، رقبا و روند بازار فعلی ضروری است.

هدف های بزرگ را به اهداف قابل دستیابی هفتگی تبدیل کنید تا اعتماد به نفس بیشتری برای برنده شدن داشته باشید.

اهداف فروش خاص،  قابل اندازه گیری، قابل دستیابی، واقع بینانه و زمان دار تعیین کنید.

فروش

مربیگری مهارت های فروش

با مربیگری مؤثر فروش به کمک افزایش توانایی های فروش کارکنان تیم فروش، و استراتژی هایی که نتایج فروش را بهبود می بخشد؛ باعث کاهش استرس تیم فروش شوید. تحقیقات اخیر نشان می دهد زمانی که مربیگری تیم فروش انجام پذیرد، فروش به میزان 19 درصد افزایش می یابد. بنابراین، مربیگری تیم فروش را بخشی از کارهای روزانه یا هفتگی خود قرار دهید.

می توانید از بررسی تماس های فروش به همراه تیم بازاریابی و فروش خود، و بحث و تبادل نظر  درباره آن؛ شروع کنید. با تیم خود بررسی کنید که چه راه هایی خوب است، و در کدام قسمت ها نیاز به بهبود دارید. برگزاری جلسات منظم برای ایجاد برنامه ها، باعث بهبود اهداف فروش می شود.

در دسترس باشید

فاصله میان تیم فروش و مدیریت را حذف کنید! گاهی اوقات فقط صحبت کردن با صدای بلند در مورد چیزهایی که موجب نگرانی افراد می شود، به آنها کمک می کند تا با وضوح نگرانی هایشان از بین رود. بنابراین، مهم است که مکالمات مناسبی برای کشف علل واقعی تنش و اضطراب اعضای تیم خود داشته باشید. راه های بسیاری برای ایجاد یک محیط امن برای اعضای تیم در جهت برقراری ارتباط منظم و صادقانه وجود دارد. با اهمیت دادن به افرادی که اشتباهات خود را به اشتراک می گذارند و یا سؤالاتی می پرسند(بدون توجه به اینکه چقدر بی اهمیت است) شروع کنید. گوش دادن به نگرانی های اعضای تیم و پاسخ دادن به آن ها بدون قضاوت و پیش داوری اهمیت زیادی دارد. کتی رایزنویسز(Cathy Reisenwitz)، در وبلاگ خود می نویسد که یک مدیر باید به بازخورد اعضای تیم خود در مورد اینکه چگونه دوست دارند مدیریت شوند، گوش دهد.

salse

تشخیص و قدردانی از تلاش اعضا

شناختن تلاش های اعضای تیم فروش و قدردانی و تشویش کارکنان تیم فروش جهت تلاش های آن ها، موجب کاهش استرس و اضطراب محیط کاری و در نتیجه کارمندان تیم فروش می شود.

از بسیاری جهات می توانید از کار سخت و دشوار تیم فروش خود قدردانی کنید. در ادامه چند ایده برای قدردانی اعضای تیم مطرح می شود:

  1. تقدیر نامه(نامه قدردانی) : نوشتن یک یادداشت لبخند را بر روی صورت اعضای تیم فروش می نشاند.
  2. قرار های تیمی : تیم خود را به یک ناهار و یا یک بازی دوستانه دعوت کنید، تا تنش و اضطراب از بین رود و روابط تیمی مستحکم تر شود.
  3. هدیه : هدیه های کوچک مانند کارت عضویت باشگاه برای تیم خود تهیه کنید، این مورد موجب کاهش استرس اعضای تیم فروش می شود.
بازاریابی

توانمندسازی با ابزار

تیم فروش خود را با ابزارهایی که باعث فروش آسان می شوند، قدرتمند کنید. یکی از این ابزار ها نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری یا نرم افزار CRM است.

استفاده از یک سیستم CRM می تواند به کاهش استرس ناشی از عدم شفافیت در فعالیت های فروش، همکاری ضعیف، صرفه جویی زمان در جستجوی اطلاعات مشتری و تکمیل وظایف عادی کمک کند. با یک سیستم CRM، تیم فروش همیشه می داند که چه کسی در حال کار روی کدام مورد فروش است، که این مسئله موجب مدیریت حساب و کاهش مغایرت ها می شود. همچنین می توانید جریان های کاری(workflows) را تنظیم کنید تا داده ها به طور خودکار به نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری(CRM) اضافه شوند و چندین کار تکراری به صورت خودکار انجام شود، در نتیجه می توانید وقت آزاد خود را به انجام کارهای مهم تر اختصاص دهید. و به دلیل اینکه سیستم CRM به عنوان یک منبع حقیقی برای تمام اطلاعات مشتری ها عمل می کند، بازاریابی فروش برای موارد تکراری حذف می گردد.

CRM

نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری(CRM) پونه در این مورد به کمک مدیر تیم فروش در جهت کاهش اضطراب و استرس تیم فروش آمده!

پس همین الان نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری خود را سفارش دهید.

برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

سفارش نرم افزار رایگان
2018-09-16T13:38:39+00:00