بازاریابی محتوایی چیست؟ بازاریابی محتوایی چه تاثیری بر موفقیت کسب و کار دارد؟

بازاریابی محتوایی چیست؟ بازاریابی محتوایی چه تاثیری بر موفقیت کسب و کار دارد؟

بازاریابی

بازاریابی محتوایی معمولاً در جلسه های بازاریابی فراموش می شود. اما آیا درک درستی از بازاریابی محتوایی و لزوم آن برای موفقیت را داریم؟

پس ابتدا به سراغ تعریف بازاریابی محتوایی می رویم. بازاریابی محتوایی چیست؟

“بازاریابی محتوا یک بازاریابی استراتژیک است که بر روی ایجاد و توزیع محتوای ارزشمند، مرتبط و سازگار برای جذب و حفظ یک مخاطب به طور مشخص تعریف شده و در نهایت به هدایت مشتری سودآور تمرکز می کند.”

به عبارت ساده، بازاریابی محتوایی شامل ایجاد محتوای مفید و جذاب است که به منظور آموزش غیر مستقیم برای فروش محصولات است. در حقیقت، در ایجاد و گسترش برندینگ، و در نهایت تبدیل سرنخ ها بسیار مؤثر است. بر اساس تحقیقات انجام گرفته، بازاریابی محتوا در نرخ تبدیل 6 برابر بیشتر از سایر تاکتیک های بازاریابی مؤثر است.

اما چگونه هنر بازاریابی محتوا را مدیریت می کنیم؟

در ادامه به بررسی راه هایی می پردازیم که شما را به یک بازاریاب محتوای درخشان تبدیل خواهد کرد.

بازاریابی محتوایی

استراتژی های بازاریابی محتوایی خود را  بنویسید

شکل دهی و نگارش استراتژی بازاریابی محتوا، بخش مهمی از بازاریابی قدرتمند محتوا است. مراحل زیادی در این راه وجود دارد؛ اما کسانی که استراتژی های خود را از ابتدا تعریف می کنند، معمولا در بازاریابی محتوا موفق تر از آنهایی هستند که این کار را انجام نمی دهند.

استراتژی های شما باید شامل چه مواردی باشد؟ چطور باید آن ها را ایجاد کنید؟ جواب این پرسش ها فراتر از این مقاله است؛ اما در این راه استفاده از یک چک لیست قدرتمند جهت راهنمایی، مفید و کارآمد است.

استراتژیک

معیار منحصر به فرد خود را تعریف کنید و محتوایی را ایجاد کنید که آن را پشتیبانی می کند

هر تیم پشتیبانی نیاز دارد که ارزش منحصر به فرد شرکت یا کمپانی(company’s unique value proposition  که به اختصار UVP گفته می شود) خود را تعریف کند. این مطلب شامل دلایل برتری محصولات و یا خدمات شما نسبت به رقبا است.

هنگامی که استراتژی های خود را تعریف می کنید معمولا این دلایل را نیز ایجاد خواهید کرد. هنگامی که UVP را در اختیار دارید، از آن برای هدایت روند ایجاد محتوا استفاده کنید. محتوایی ایجاد کنید که به نقاط درد و رنج کمک می کند و به نگه داری ارزش های کسب و کار شما کمک می کند. اطمینان حاصل کنید که محتوای شما با UVP شما هماهنگ شده است.

بر محتوای جذاب تمرکز کنید

از مشتریان خود بپرسید که کدام یک از محتوا ها برای آن ها جذاب تر است. سپس بر روی آن نوع محتوا تمرکز کنید. برخی از انواع جذاب ترین مطالب مورد استفاده در برنامه های موفق بازاریابی محتوا عبارتند از:

وبلاگ ها

ویدئو ها

اینفوگرافی ها

کتاب های الکترونیکی

مطالعات موردی

لوله فروش

وبلاگ اختصاصی کسب و کار را ایجاد کنید

اگر یک وبلاگ اختصاصی برای شرکت خود ندارید، باید از امروز شروع کنید. در این وبلاگ درباره مسائل و چالش هایی که مشتریان شما با آن روبرو هستند، بنویسید. سپس راه حل هایی برای آن ها ارائه دهید، بدون تلاش برای فروش محصولات یا خدمات! فقط به مخاطبان خود آموزش دهید. از این طریق نام و برند خود را مطرح کنید.

77 درصد از کاربران اینترنت هنگام استفاده از اینترنت وبلاگ ها را بررسی می کنند.

کسب و کار های کوچک که وبلاگ اختصاصی خود را دارند، رشد 126 درصدی نسبت به کسب و کار هایی که از وبلاگ استفاده نمی کنند را مشاهده می کنند.

شرکت هایی که وبلاگ اختصاصی خود را دارند، 55 درصد بازدیدکنندگان وب سایت و 97 درصد لینک های ورودی برای سایت خود را افزایش می دهند.

بر کیفیت محتوا بیش از کمیت آن تمرکز کنید

محتوا با کیفیت بالا پایه بازاریابی محتوا است. درست اینجا است که “محتوای با ارزش” مطرح می شود. یک قطعه محتوای با کیفیت، ارزشمند و جذاب ارزش 100 قطعه محتوای نامناسب را دارد.

محتوا را در رسانه های اجتماعی کسب و کار خود به اشتراک بگذارید

رسانه های اجتماعی در به اشتراک گذاری محتوای ایجاد شده برای بازاریابی محتوایی نقش مهمی را دارند. پس از به اشتراک گذاری محتوای جذاب در شبکه های اجتماعی اطمینان حاصل کنید.

بدون شک راهکار های دیگری نیز برای بهبود بازاریابی محتوا وجود دارد.

بدون شک شما نیز از تاثیر بازاریابی محتوا بر موفقیت کسب و کار شگفت زده شده اید. به طور کلی بازاریابی به طور مداوم در حال گذار است، و تاکتیک های قدیمی جای خود را به تاکتیک های جدید می دهند؛ هرچند که هنوز کارایی دارند. لازم است که بازاریابی محتوایی یکی از الویت های بازاریابی باشد. از نکات و راه حل های بالا برای بهبود بازاریابی محتوایی خود بهره برید تا شاهد موفقیت چشمگیر کسب و کار خود در فروش باشید.

برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

سفارش نرم افزار رایگان
2018-10-03T08:27:09+00:00